Hija e diellit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dy shokë fëmijërie, njëri regjizor filmash dhe tjetri aktor, nisen për xhirimet e filmit të rradhës. Lindja e një fëmije sjell fundin e xhirimeve dhe miqësisë së tyre, por një arsye shumë e fortë i ribashkon sërish.[1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Regjia: Dritan Mesareja dhe Julian Canameti
 • Aktorët:
  • Eva Alikaj,
  • Dritan Mesareja,
  • Julian Canameti
 • Skenarist: Dritan Mesareja
 • Fotograf: Denald Grepçka
 • Kostumograf: Avdor Kodhima
 • Dizajn: Avdor Kodhima
 • Redaktor: Dritan Mesareja
 • Muzika: Endrit Mesini


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]