Hillsboro, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hillsboro, Indiana
Anglisht : Hillsboro
qytet
Vendndodhja
Hillsboro, Indiana is located in SHBA
Hillsboro, Indiana
Hillsboro, Indiana

Koordinatat: 40°6′31″V 87°9′33″P / 40.10861°V 87.15917°P / 40.10861; -87.15917

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Fountain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.8 km2
 •  tokësore 0.8 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 538 banorë (2010)
Dendësia 670.1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EST-5
Kodi Postal 47949
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 6′ 31″ Veri

87° 9′ 33″ Perëndim

Hillsboro, Indiana (Hillsboro) është një qytet në qarkun Fountainshtetit federal Indiana, SHBA. Në Hillsboro, Indiana jetojnë 538 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 670.1 banor/km2 (1735.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.8 km2 (0.31 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 215 m (705 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hillsboro, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale