Himena Ymeri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Himena Ymeri Lindi me 11 maj,1988,Tirana Talenti i saj u zbulua nga ethet e se premtes mbrema ne ora 20 Pjesemarrja e saj e pare ka qene ne festivalin europian te femijeve ne vitin 1998, si perfaqesuese e Shqiperise. Me pas do te vijonin aktivitete te tjera , por vecohet pjesemarrja e saj ne “Ethet“ ne 10-teshen me te mire. Ne Top Fest 9 prezantohet per here te trete, pasi pjesemarrja e saj e pare ka qene ne Top Fest 5 dhe tjetra ne Top Fest 8. Kenga e saj ne titullohet “Me mungo