Hinojosa del Duque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hinojosa del Duque
Komunë
noform
Town Hall.
Vendndodhja
Hinojosa del Duque is located in Spanjë
Hinojosa del Duque
Hinojosa del Duque

Koordinatat: 38°30′V 5°8′P / 38.500°V 5.133°P / 38.500; -5.133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Los Pedroches
Kryetari i Bashkisë José Fernández
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 531.47 km2
Lartësia 542 m (m.n.d.)
Popullsia 7126 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.hinojosadelduque.es


Hinojosa del Duque është një komunëSpanjë, në provincën Los Pedroches, në Andalusia. Hinojosa del Duque ka 7126 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 531.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]