Historia e jetes sime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Historia e Jetës Sime nga Hillary Rodham Clinton

Hillary Rodham Clinton është e njohur për qindra milionë njerëz në mbarë rruzullin.Megjithatë,përvec miqve të ngushtë dhe familjes së saj,të paktë janë ata që e kanë dëgjuar përshkrimin e udhëtimit të saj të jashtëzakonshëm.Ajo shkruan me ciltërsi,humor dhe pasion për edukimin e saj në një familje të klasës së mesme në një zonë periferike të Amerikës së viteve pesëdhjetë,si dhe shndërrimin e saj nga vajzë Goulduotër,në një studente aktiviste e më pas në Zonjën e Parë,mes vorbullës së polemikave. Ajo u rrit si karakter në kohën e ndryshimit të vrullshëm shoqëror dhe politik në Amerikë Historia e Jetës sime është një jetëshkrim i shkurtër ,që shpalos jetën e saj gjatë viteve që kaloi në Shtëpinë e Bardhë.Ky libër është gjithashtu kronika e historisë që jeton me Bill Klintonin,një aventurë tridhjetëvjecare mes dashurisë dhe politikës,që i mbijetoi tradhëtisë personale,hetimeve të pafundme të palëve dhe shqyrtimit të vazhdueshëm e të hollësishëm nga ana e publikut.

Libri ka 647 faqe.