Hjelli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hjell
Αραχναίον
Fshat
Vendndodhja
Hjell is located in Greqia
Hjell
Hjell
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Argolidhë
Komuna Navpli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 40′ 43″ Veri

22° 57′ 29″ Lindje

Popullsia 854 banorë (2011)

Hjell[1] (greqisht: Αραχναίον/Arakhnaíon) është fshat në qarkun i Argolidhës, Greqi. Përpara vitit 1915, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Χέλι/Khéli.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 41.
  2. ^ Πανδέκτης: Khéli - Arakhnaíon