Hollow Rock, Tennessee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hollow Rock, Tennessee
Anglisht : Hollow Rock, Tennessee
qytet
Vendndodhja
Hollow Rock, Tennessee is located in SHBA
Hollow Rock, Tennessee
Hollow Rock, Tennessee

Koordinatat: 36°2′8″V 88°16′30″P / 36.03556°V 88.27500°P / 36.03556; -88.27500

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Tennessee
Qarku Carroll
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 718 banorë (2000)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1911
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 38342
Prefiksi 731
Koordinatat 36° 2′ 8″ Veri

88° 16′ 30″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://carrollcounty-tn-chamber.com/hollow-rock-1.htm

Hollow Rock, Tennessee (Hollow Rock, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Hollow Rock, Tennessee jetojnë 718 banorë (2000). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.8 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (420 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hollow Rock, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale