Holod

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Holod
Komunë
Vendndodhja
Holod is located in Rumania
Holod
Holod

Koordinatat: 46°47′V 22°8′L / 46.783°V 22.133°L / 46.783; 22.133

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.07 [1] km2
Popullsia 3321 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417280
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Dumbrava, Dumbrăviţa, Forosig, Hodiş, Holod, Lupoaia, Valea Mare de Codru, Vintere
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Holod është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3321 banorësh dhe sipërfaqe 66.07 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Dumbrava, Dumbrăviţa, Forosig, Hodiş, Holod, Lupoaia, Valea Mare de Codru, Vintere.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)