Jump to content

Hoobastank

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hoobastank
Hoobastank në 2007

Hoobastank është një grup amerikan rock, i formuar në 1994 në Agoura Hills, Kalifornia Me këngëtarin kryesor Doug Robb, kitaristin Dan Estrin, bateristin Chris Hesse dhe basistin origjinal Markku Lappalainen. Ata u nënshkruan në Island Records nga 2001 në 2012 dhe kanë lëshuar pesë albume dhe një extended play deri tani. Albumi i tyre i pestë në studio, Fight ose Flight u lirua më 11 shtator 2012. Ata kanë shitur 10 milionë albume në mbarë botën.

Hoobastank deri me tani kanë prodhuar këngë si: "The Reason", "Crawling in the Dark", "Running Away", "Out of Control", "Same Direction", "Disappear", " If I Were You".

Antarët e Grupit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 • Doug Robb – vokalist, kitarë ritmike e rastit (1994-Prezent)
 • Dan Estrin – kitarë (1994-Prezent)
 • Chris Hesse – bateri (1994-Prezent)
 • Jesse Charland – bassit (2009-Prezent)
 • Markku Lappalainen – bassit (1995-2005)
 • Hoobastank (2001)
 • The Reason (2003)
 • Every Man for Himself (2006)
 • For(n)ever (2009)
 • Fight or Flight (2012)
 • Push Pull (2018)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]