Horseheads, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Horseheads, New York
Anglisht : Horseheads, New York
qytet
Vendndodhja
Horseheads, New York is located in SHBA
Horseheads, New York
Horseheads, New York

Koordinatat: 42°9′59″V 76°49′39″P / 42.16639°V 76.82750°P / 42.16639; -76.82750

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Chemung
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93 km2
 •  tokësore 92.2 km2
 •  ujore 0.8 km2
Popullsia 19485 banorë (2010)
Dendësia 211.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 42° 9′ 59″ Veri

76° 49′ 39″ Perëndim

Horseheads, New York (Horseheads, New York) është një qytet në qarkun Chemungshtetit federal New York, SHBA. Në Horseheads, New York jetojnë 19485 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 211.3 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 93 km2 .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Horseheads, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale