Hosteni (revistë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hosteni, e diel 12 korrik 1987.jpg

Është një revistë shqiptare e humorit dhe e satirës. Revista ka qenë si organë gjatë kohës së komunizmit në Shqipëri. Kryeredaktori më jetëgjatë i revistës ka qenë Niko Nikolla.


Ballina të revistës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]