Hrastnik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Center Hrastnika.jpg

Hrastnik (gjermanisht: Eichthal) është një vendbanim, qendër komune, dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin Zasavska .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]