Huétor Santillán

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Huétor Santillán
Komunë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Huétor Santillán is located in Spanjë
Huétor Santillán
Huétor Santillán

Koordinatat: 36°53′V 3°6′P / 36.883°V 3.100°P / 36.883; -3.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Vega de Granada
Qarku
Kryetari i Bashkisë Francisco Martínez Díaz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94 km2
Lartësia 1015 m (m.n.d.)
Popullsia 1824 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Huétor Santillán është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Vega de Granada. Huétor Santillán numëronte 1824 banorë në vitin 2009, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 94 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]