Hume, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hume, Illinois
fshat
Front Street of Hume, 2008
Front Street of Hume, 2008
Popullsia
 • Gjithsej380

Hume, Illinois është një fshat në qarkun Edgarshtetit federal Illinois, SHBA. Në Hume, Illinois jetojnë 380 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 287 banor/km2 (743.2 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.54 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 202 m (663 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hume, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale