Humnera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Jama blizu sela Lic, Gorski Kotar.JPG

Humnera është një zbraztësirë në viset e relievit karstik. Humnerat hulumtohen nga teknikët specialist të spelologëve në të cilat për të hulumrtuar shfrytëzohen litarët spelologjik, dhe mjete tjera speciale.

shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]