Hungarologjia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Hungarologjia është një fushë akademike interdisiplinare e cila merret me studimin e historisë, kulturës, gjuhës dhe letërsisë hungareze.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]