Husasău de Tinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Husasău de Tinca
Komunë
Vendndodhja
Husasău de Tinca (Rumania)
Husasău de Tinca
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 115.99 [1] km2
Kodi Postal 417290
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Fonău, Husasău de Tinca, Miersig, Oşand, Sititelec
Demografia
Popullsia 2282 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Husasău de Tinca është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2282 banorësh dhe sipërfaqe 115.99 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Fonău, Husasău de Tinca, Miersig, Oşand, Sititelec.

Referenca

  1. ^ Invalid language code.Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Invalid language code. Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)