Husasău de Tinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Husasău de Tinca
Komunë
Vendndodhja
Husasău de Tinca is located in Rumania
Husasău de Tinca
Husasău de Tinca

Koordinatat: 46°49′V 21°55′L / 46.817°V 21.917°L / 46.817; 21.917

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 115.99 [1] km2
Popullsia 2282 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417290
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Fonău, Husasău de Tinca, Miersig, Oşand, Sititelec
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Husasău de Tinca është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2282 banorësh dhe sipërfaqe 115.99 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Fonău, Husasău de Tinca, Miersig, Oşand, Sititelec.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)