Hzhanov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hzhanov
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Polonia
Qarku Małopolskie
Kryetari i Bashkisë Ryszard Kosowski
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38,31 km2
Popullsia 39 356 banorë
Dendësia 1027,3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 32-500
Prefiksi +32 nga Polonia
Faqja Zyrtare www.chrzanow.pl
Shënim: Koordinatat: 50° 08' V., 19° 24' L.

Chrzanów është kryeqyteti i Województwo małopolskie (Poloni).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]