Jump to content

IXOPAY

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

IXOPAY është një kompani austriake teknologjike dhe platformë e integrimit të pagesave. IXOPAY është pjesë e Grupit IXOLIT.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

IXOPAY u themelua në vitin 2014 në Vjenë, Austri nga Rene Siegl dhe Nathalie Siegl.[1][2]

Në vitin 2016 u lançua platforma e parë e orkestrimit të pagesave. Në vitin 2018, IXOPAY lëshoi ​​solucion me etiketë të bardhë. Platforma fitoi akses në të gjitha monedhat në vitin 2019.

Kompania bashkëpunon me kompani të tjera financiare dhe teknologjike. Që nga viti 2021, kompania kishte 140 integrime me ofruesit e pagesave. Në vitin 2018, IXOPAY bashkëpunoi me Paysafe.[3]

Në vitin 2020, kompania bashkëpunoi me Paydoo.[4][5]

Zyra qendrore e IXOPAY ndodhet në Vjenë, Austri. IXOPAY gjithashtu ka një zyrë të dytë në Orlando, Florida, SHBA.[6]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "The importance of independence for online merchants". thepaypers.com (në anglisht). Marrë më 2022-04-18.
  2. ^ "Recurring transactions: what can merchants do to protect themselves against payment churn?". thepaypers.com (në anglisht). Marrë më 2022-04-18.
  3. ^ "New collaboration: IXOPAY partners with Paysafe". iGaming Business (në anglishte britanike). Marrë më 2022-04-18.[lidhje e vdekur]
  4. ^ "IXOPAY and Paydoo partner to boost payment offerings in Europe". Electronic Payments International (në anglishte amerikane). 2019-12-05. Marrë më 2022-04-18.
  5. ^ "Ixopay partners with Payaut". thepaypers.com (në anglisht). Marrë më 2022-04-18.
  6. ^ "Risk Managers to benefit from IXOPAY and NOTO partnership". NOTO | One solution for all financial crime threats (në anglishte amerikane). 2020-04-07. Marrë më 2022-04-18.