Iguania

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Gjinia Iguana tregon gjithe perfaqesuesit e familjes se Iguanidae-ve dhe permbledh edhe iguanat.

Bibliografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Laurenti, 1768 : Specimen medicum, exhibens synopsin reptilium emendatam cum experimentis circa venena et antidota reptilium austriacorum Vienna Joan Thomae faqja