Jump to content

Ilir Luarasi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ilir Luarasi lindur më 12 mars 1954, ishte një ish futbollist shqiptar. Ai ishte portieri i Dinamos së Tiranës dhe ekipin kombëtar shqiptar në vitet '70 dhe '80. Në karrierën e tij Luarasi numëron shumë kupa dhe kampionate të fituar me Dinamon. U nda nga jeta në janar 2018.