Imigrimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Emigrantët evropianë që mbërrijnë në Argjentinë

Imigrimi, (antonim i fjalës emigrimi), është procesi i ardhjes së popullsisë në ndonjë hapësirë, të shkaktuar nga faktorë të ndryshëm.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Immigration – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale