In Hearts Wake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
In Hearts Wake
Informacione
PrejardhjaByron Bay, New South Wales, Australia
ZhanriPost Hardcore, Metalcore, Melodic hardcore
LabelUNFD, New Justice
Vite aktiv2006 - sot
Anëtarët
Jake Taylor
Eaven Dall
Ben Nairne
Kyle Erich
Caleb Burton
Webfaqja
www.inheartswake.com

In Hearts Wake është një grup muzikor nga Byron BayNew South WalesAustralia. Deri tani, grupi publikoi tre albume dhe dytë EPs të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Jake Taylor (Këngëtar), Eaven Dall (Kitara), Ben Nairne (Kitara), Kyle Erich (E-Bas) dhe Caleb Burton (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU UK
2008 The Getaway without label n.A.
2012 Divination UNFD 27 n.A.
2014 Earthwalker 5
2015 Skydancer
2017 Ark
2020 Kaliyuga
"—" denotes that the record didn't chart.

EPs / Splits[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: AU