Inglewood

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Inglewood, California
Anglisht : City of Inglewood
qytet
noform
Images from top, left to right:
Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal California
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 365438 banorë (2010)
 •  urbane 5,121,892 (6th) banorë
 •  aglomerati 6,810,913 (4th) banorë
Dendësia 1472 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore PST-6
Verore PST-5

Inglewood është një qytet në Kaliforni.