Inocência

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Inocência
Komunë
Stema_figura
Emblema
Band Inocencia.png
Flamuri
Vendndodhja
Inocência is located in Brazili
Inocência
Inocência

Koordinatat: 19°43′33″J 51°55′48″P / 19.72583°J 51.93000°P / -19.72583; -51.93000

Administrimi
Shteti Flamuri Brazili
Shteti Mato Grosso do Sul
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5,776,261 km2
Popullsia 7,687 banorë (2014)
Dendësia 1,324 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore (UTC-4)
Koordinatat 19° 43′ 33″ Jug

51° 55′ 48″ Perëndim

Inocência është komunë i cili ndodhet në shtetin Mato Grosso do Sul. Muaji më i nxehtë është tetori ku temperatura mesatare është 28 °C, ndërsa muaji më i ftohtë është korriku ku temperatura mesatare është 22 °C.