Institucioni mbështetës shëndetsorë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Institucioni mbështetës për institucionet publike shëndetësore në nivelin parësor, Komuna, ndërsa për institucionet shëëndetëësore të nivelit dytësor dhe tretësor të kujdesit shëndetësor si dhe për institucionet në sektorin privat, Ministria e Shëndetësisë. [1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJIN PËR TË DREJTAT DHE PËRGJEGJËSITË E QYTETARËVE NË KUJDESIN SHËNDETËSOR Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 27 shtator 2007 tek Wayback Machine