Institut kombëtar i statistikës (Spanjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Selia INE, Madrid.

Instituti Kombëtar i Statistikave (spanjisht: Instituto Nacional de Estadística, INE) është organizatë zyrtare në Spanjë që mbledh statistika për demografinë, ekonominë, dhe shoqërinë spanjolle. Çdo 10 vjet, kjo organizatë zhvillon një regjistrim kombëtar. Regjistrimi i fundit u bë në 2001.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]