Institut polytechnique de Paris

Coordinates: 48°42′48.686″N 2°12′37.663″E / 48.71352389°N 2.21046194°E / 48.71352389; 2.21046194
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Institut polytechnique de Paris (IP Paris), është një universitet publik dhe një akademi franceze në 2019 me qendër në Palaiseau. Në të studiojnë mbi 9000 studentë dhe ka një staf me mbi 2000 persona.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


48°42′48.686″N 2°12′37.663″E / 48.71352389°N 2.21046194°E / 48.71352389; 2.21046194