Instituti Islamik i Kulturës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Instituti Islamik i Kulturës ishte një institut kulturor i Islamit në Milano, Itali, i cili u mbyll në vitin 2008 nga autoritetet italiane. Megjithatë në vitin 2008 ajo ishte duke funksionuar përsëri. Presidenti aktual i institutit, si dhe xhamia e lidhur, është Abdel Hamid Shaari.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Milan mosque 'to be closed down'