Instituti i Shkencave Politike të Saint-Germain-en-Laye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Instituti i Shkencave Politike të Saint-Germain-en-Laye (frëngjisht: Institut d'études politiques de Saint-Germain-en-Laye) është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Saint-Germain-en-Laye. Ngritur që në vitin 2013[1].

Shkolla është e njohur për diplomat e saj në shkencat politike, administratë, ekonomi, gjeopolitikës, humane dhe shkencave shoqërore.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:FrLe dixième Sciences Po ouvre ses portes à Saint-Germain-en-Laye

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]