Jump to content

Instruktori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Instruktori është personi i angazhuar në zbatimin e mësimit praktik në institucionin e akredituar të arsimit dhe aftësimit profesional ose teknik.[1]

Burimi i të dhënave

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ LIGJI PËR ARSIMIN DHE AFTËSIMIN PROFESIONAL Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine