Intensiteti i dritës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Intesiteti i dritës)
Jump to navigation Jump to search

Intesiteti i dritës është madhësi fizike dhe në Sistemin SI është njëra ndër shtatë madhësit themelore.