Ireneu i Lionit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ireneu i Lionit

Ireneu i Lionit ose Shën Ireneu (greqisht: Εἰρηναῖος; Saint Irenaeus) (~130 – ~200) antropolog dhe babai i kishës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]