Iroquois, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Iroquois, Illinois
fshat
Vendndodhja
Iroquois, Illinois is located in SHBA
Iroquois, Illinois
Iroquois, Illinois

Koordinatat: 40°49′39″V 87°34′55″P / 40.82750°V 87.58194°P / 40.82750; -87.58194

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 201 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë (2000)
Dendësia 133.6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60945
Prefiksi 815
Koordinatat 40° 49′ 39″ Veri

87° 34′ 55″ Perëndim

Iroquois, Illinois është një fshat në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Iroquois, Illinois jetojnë 207 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 133.6 banor/km2 (346.2 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.6 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 201 m (659 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Iroquois, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale