Irun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Irun
Komunë
noform
Irun City Hall
Stema_figura
Vendndodhja
Irun is located in Spanjë
Irun
Irun

Koordinatat: 43°20′16.13″V 1°47′19.72″P / 43.3378139°V 1.7888111°P / 43.3378139; -1.7888111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Bidasoaldea
Kryetari i Bashkisë José Antonio Santano Clavero (2007)
Partia PSE-EE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.4 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 61419 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 28 February 1776
Vendasit irundar, irunés/irunesa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20300-20305
Koordinatat 43° 20′ 16.13″ Veri

1° 47′ 19.72″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.irun.org

Irun është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bidasoaldea, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Irun ka 61419 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]