Ishulli i Kunës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Ishulli i Kunës gjendet në veri të Shqipërisë në afërsi të Shëngjinit ka sipërfaqe pre 1.4 km2 dhe ndodhet në detin Adriatik. Është ishulli i dytë më i madh në Shqipëri dhe nuk është i banueshëm.