Isla Mayor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Isla Mayor
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Isla Mayor is located in Spanjë
Isla Mayor
Isla Mayor

Koordinatat: 37°8′V 6°10′P / 37.133°V 6.167°P / 37.133; -6.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Seville
Provinca Isla Mayor
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 114 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 5873 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Isla Mayor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Isla Mayor. Isla Mayor ka 5873 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 114 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]