Ismet Shaqiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ismet Shaqiri (1918 – 1986) aktivist dhe luftëtar i Luftës së Dytë Botërore, shqiptar nga Kosova.

Ismeti më 20 shkurt 1953, ishte emëruar për një kohë të shkurtë në postin e Kryetarit të Kuvendit të Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës. Këtë postë e mbajti deri më 12 dhjetor të po të njëjtit vit.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ b:Vitviteja/Presidenca e Rep. Kosovës

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.