Ispaster

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ispaster
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ispaster is located in Spanjë
Ispaster
Ispaster

Koordinatat: 43°21′46″V 2°32′35″P / 43.36278°V 2.54306°P / 43.36278; -2.54306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Lea-Artibai
Kryetari i Bashkisë Jesús María Lekerikabeaskoa Arrillaga
Partia PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.62 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 662 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ispastertarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48280
Koordinatat 43° 21′ 46″ Veri

2° 32′ 35″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ispaster.net

Ispaster është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lea-Artibai, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Ispaster ka 662 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]