Ispell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Një pamje gjatë punës me Ispell

Ispell është program standard drejtshkrimor në UNIX. Gjithashtu, ky program drejtshkrimor është shumë i përhapur ne derivatet e Unix-it dhe mund të përdoret me shumë programe (p.sh: Emacs, Kedit, etj.)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këtu e gjeni fjalorin drejtshkrimor të gjuhës shqipe për programin Ispell.