Ivan Meštrović

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
thum

Ivan Mestroviq lindi më 15 gusht 1883 në Vrpolje, Kroaci - vdiq më 16 janar 1962, ishte skulptor dhe arkitekt kroat .

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Ivan Meštrović – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.