Iznate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Iznate
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Iznate is located in Spanjë
Iznate
Iznate

Koordinatat: 36°46′V 4°41′P / 36.767°V 4.683°P / 36.767; -4.683

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Axarquía
Kryetari i Bashkisë Gregorio A. Campos Marfil
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 927 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Iznateños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29792
Faqja Zyrtare www.iznate.es

Iznate është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía, të provincës Málaga, në Andalusia. Iznate ka 927 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]