Izola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Izola - panorama.jpg

Izola (italisht: Isola, gjermanisht: Insel im Küstenländchen) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin Obalno-krashka .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]