Jump to content

Jacobsskolan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Jacobsskolan është gjimnaz në komunën Hässleholm. Në shkollë shkojnë rreth 550 nxënës dhe ka tetë programe.

Në vitin 1955, këshilli i qarkut Kristrianstad ka marrur vendim që të hapet një shkollë për punë në Hässleholm. Kjo u bë shkolla e parë në qarkun Kristianstad. Fillimisht shkolla ka pasur vend për 200 nxënës. Në fillim shkolla ka pasur emrin "Shkolla qendrore për punë", por u ndryshua në vitin 1972 dhe e morri emrin Jacobsskolan.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]