James Dewar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
James Dewar

Sir James Dewar lindi më 20 shtator 1842 në Kincardine-on-Forth, Shkotlandë dhe vdiq më 27 mars 1923 në Londër, Angli). Ishte kimist dhe fizikan skocezë.