Janko Ll. Pali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Janko Ll. Pali.jpg

Janko Ll. Pali lindi në 20 korrik 1898 në fshatin Çoban Ishah, të Izmirit (në Anadoll), vdiq më 12 shtator 1994. Janko LL Pali, emër i dashur e i njohur i Bregdetit Jon, i përket plejadës së nderuar të figurave të shquara të kulturës, politikës dhe atdhedashurisë shqiptare.

Botime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Afer fundit cpo shikoj (Perzgjedhje Poetike)

Historia e Qeparoit

Historiku shkolles Qeparo

Feniksi Himares (Monografi Neço Muko)

Janko Pali ne luftrat e Jetes (Biografi)

Reminishenca Jeta ime.

Providenca.


Ezopi Fabula pershtatje...