Jump to content

Jean-Paul Belmondo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jean-Paul Belmondo
U lind në9 prill 1933
Kombësiafranceze
TitulliBelmondo në 2001 Cannes Film Festival

Jean-Paul Belmondo (9 prill 1933) është aktor francez, i cili është bërë i njohur, duke ju falenderuar vales së re të filmave francez, gjatë viteve të 1960[1] , ndërsa në vitet 1970-ta është për yll i filameve të zhanrit aksion.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jean-Paul Belmondo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale