Jean-Pierre Grenier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jean-Pierre Grenier
Informacione personale
Ditëlindja 20 nëntor 1914
Vendlindja Paris Francë
Ditëvdekja 21 shkurt 2000
Vendvdekja Fréjus, Francë
Bashkëshort(ja) Janine d'Almeida

Jean-Pierre Grenier (20 nëntor 1914 - 21 shkurt 2000) ishte aktor, regjisor i teatrit dhe skenarist francez. Ai ishte regjisor i teatrit nga viti 1974 deri në vitin 1984.

Filmografia[redakto | përpunoni burim]

Aktorë[redakto | përpunoni burim]

Regjisor[redakto | përpunoni burim]

  • 1981: King Vidor et les pionniers d'Hollywood