Jefferson City

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jefferson City
Jefferson City
Qytet
Flamuri i {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej(2.010) 43.079
Faqja zyrtarewww.jeffcitymo.org
Vendodhja e Xheferson Sitit në Mizuri


Xheferson Siti (anglisht: Jefferson City) është kryeqyteti i shtetit amerikan të Mizurit dhe selia e qarkut Cole. Sipas regjistrimit të viti 2010, popullsia e Xheferson Sitit ishte 43.079 banorë. Jefferson City u emërua sipas Tomas Xheferson, presidenti i tretë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.