Jellshnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jellshnicë
Јелашница
Fshat
Vendndodhja
Jellshnicë is located in Serbia
Jellshnicë
Jellshnicë

Koordinatat: 43°17′23″V 22°3′5″L / 43.28972°V 22.05139°L / 43.28972; 22.05139

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Banjë e Nishit
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 335 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 23″ Veri

22° 3′ 5″ Lindje

Jellshnicë (serbisht: Јелашница/Jelašnica) është fshat në komunën e Banjës të Nishit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]